Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice czasowo bez e-kolejki

e-kolejka

Dla przewoźników korzystających z przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice istnieją ważne zmiany w funkcjonowaniu e-kolejki, zgodnie z informacją z 17 stycznia 2024 r. Zgodnie z ustaleniami z władzami Ukrainy i podpisanym porozumieniem z ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem, wprowadzono pilotażowe zwolnienie pojazdów ciężarowych z systemu e-kolejki na okres jednego miesiąca.

Poniżej znajduje się kluczowa informacja dla przewoźników dotycząca funkcjonowania e-kolejki na przejściu Malhowice-Niżankowice:

Zwolnienie z e-kolejki dla pojazdów ciężarowych: Od 17 stycznia 2024 r. od godz. 20.00 czasu ukraińskiego (od godz. 19.00 czasu polskiego) dojazd pojazdów ciężarowych będzie możliwy tylko w “żywej kolejce”, co oznacza brak konieczności korzystania z systemu e-kolejki. To jest część pilotażowej zmiany wprowadzonej na okres jednego miesiąca.

Pojazdy zarejestrowane w e-kolejce: Pojazdy zarejestrowane w systemie kolejki elektronicznej mogą nadal korzystać z e-kolejki do godz. 20.00 czasu ukraińskiego (do godz. 19.00 czasu polskiego). Po tej godzinie pojazdy te również będą oczekiwały na przekroczenie granicy tylko w “żywej kolejce”.

Alternatywne możliwości dla pojazdów zarejestrowanych w e-kolejce w Malhowice-Niżankowice: Jeśli pojazd zarejestrowany w e-kolejce na Malhowice-Niżankowice ma inną datę przekroczenia granicy, istnieją dwie opcje:

  • Przekroczenie granicy w przejściu Korczowa-Krakowiec, gdzie dodatkowo zostanie przepuszczonych 100 pustych pojazdów zarejestrowanych wcześniej w e-kolejce w Niżankowicach.
  • Anulowanie rejestracji w Malhowice-Niżankowice i przeniesienie jej na inne przejście z e-kolejką, takie jak Dorohusk-Jagodzin lub Zosin-Ustiług. Alternatywnie, możliwe jest także przekroczenie granicy w Niżankowicach, ale po godz. 20.00 (19.00 czasu polskiego) w ramach “żywej kolejki”.

Wsparcie informacyjne: Serwis e-kolejki kontaktuje się z kierowcami, informując ich o dostępnych opcjach. Służby ukraińskie będą również obecne na drodze dojazdowej do przejścia w Niżankowicach, udzielając informacji o możliwości skorzystania z przejścia w Korczowej-Krakowcu.

Przewoźnicy powinni być świadomi tych zmian i dostosować się do nowych warunków funkcjonowania bez e-kolejki na przejściu granicznym Malhowice-Niżankowice w okresie pilotażowym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments