La Jonquera z nagrodą za najlepszy mały parking

La Jonquera

Podczas konferencji w Parlamencie Europejskim IRU ponownie podkreśliła pilną potrzebę stworzenia bezpieczniejszych i chronionych miejsc parkingowych. Po debacie odbyła się ceremonia wręczenia nagród Excellence in Truck Parking. Zwycięzcy znajdują się we Francji i Hiszpanii. Na corocznej konferencji organizowanej przez Europejską Organizację Bezpiecznego Parkingu (ESPORG) IRU ponownie podkreśliło, że w dalszym ciągu istnieje poważny brak bezpiecznych i chronionych miejsc parkingowych. 

Dyrektor ds. rzecznictwa IRU EU Raluca Marian, który dołączył do panelu ekspertów branżowych, powiedziała:

Pomimo pewnych pozytywnych sygnałów w zakresie alokacji funduszy UE, należy zrobić znacznie więcej, aby stworzyć sieć bezpiecznych parkingów dla ciężarówek w całej UE. Państwa członkowskie, władze regionalne i lokalne nie traktują warunków pracy naszych kierowców, ich bezpieczeństwa i ochrony jako priorytetu. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych pięciu lat udostępnione zostaną dodatkowe środki. 

Dyrektor ds. rzecznictwa IRU EU Raluca Marian

„W niedawno uzgodnionym rozporządzeniu TEN-T wyznaczono wiążące cele dla państw członkowskich w zakresie zapewnienia rozwoju bezpiecznych i chronionych parkingów dla ciężarówek co 150 km, ale termin wyznaczony na rok 2040 jest zdecydowanie za późno” – dodała. 

Brak bezpiecznych i chronionych parkingów również przyczynia się do przestępczości związanej z ładunkami. Według Stowarzyszenia Ochrony Transportowanego Mienia kraje UE, takie jak Francja, Niemcy i Szwecja, nadal znajdują się na liście krajów borykających się z poważnymi przestępstwami i kradzieżami ładunków. Kradzieże towarów o dużej wartości co roku powodują wielomilionowe straty dla firm transportowych. 

Europejska nagroda za parking dla ciężarówek 

Konferencję zakończyła trzecia edycja ceremonii wręczenia nagród „Excellence in Truck Parking”. Inicjatywa ma na celu promowanie doskonałości i rozpowszechnianie dobrych praktyk w celu poprawy bezpieczeństwa, ochrony i udogodnień na parkingach. Laureatem tegorocznej nagrody w kategorii dużych parkingów (powyżej 50 miejsc) został parking „DELTA PARK”, zlokalizowany w północnej Francji, niedaleko granicy francusko-belgijskiej. 

Jury już drugi rok z rzędu nagrodziło także parking „On Turtle La Jonquera” zlokalizowany w Hiszpanii jako najlepszy mały parking (do 50 miejsc). Raluca Marian powiedział: „IRU jest dumne, że po raz trzeci zasiadało w międzynarodowym jury i przyczyniło się do powstania tegorocznej nagrody Excellence in Truck Parking”. 

Zdecydowanie opowiadamy się za podkreślaniem doskonałości w sektorze transportu drogowego, zwłaszcza gdy przyczynia się to do dobrego samopoczucia kierowców i pomaga przyciągnąć nowych kierowców ciężarówek poprzez poprawę wizerunku zawodu.

– podsumowała Dyrektor ds. rzecznictwa IRU EU Raluca Marian
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments