HEULIEZ (Iveco) zdobywa kontrakt na dostawę 200 e-busów do Marsylii

Electric_bus_HEULIEZ_GX_337_ELEC_Iveco

HEULIEZ, marka autobusów miejskich Grupy Iveco (EXM: IVG), została wybrana przez Régie des Transports Métropolitains (RTM, operatora transportu publicznego w Marsylii) jako dostawca 200 autobusów elektrycznych dla miasta. Łączna wartość kontraktu ma opiewać na kwotę 125 milionów euro.

To znaczące zamówienie stanowi ważny krok naprzód w zakrojonej na szeroką skalę elektryfikacji sieci transportu publicznego w Marsylii. Dzięki temu do 2027 r. całkowicie elektryczne pojazdy będą stanowić jedną trzecią floty RTM, co znacząco przyczyni się do osiągnięcia celów miasta w zakresie transformacji energetycznej.

Wybrane przez RTM autobusy nowej generacji GX 337 ELEC HEULIEZ będą na dachu wyposażone w szyny, które umożliwią ich ładowanie za pomocą opadającego pantografu zarówno w zajezdni jak i szybko w trakcie postojów na trasie, oferując elastyczne i wydajne rozwiązanie dla potrzeb transportu publicznego miasta. Pierwsza dostawa 35 sztuk przewidywana jest do końca 2024 r., a dostawę pozostałych pojazdów zaplanowano na rok 2027.

Jesteśmy naprawdę dumni, że Marsylia wybrała nas na partnera w swoim ambitnym projekcie elektryfikacji i nie możemy się doczekać, aby wesprzeć miasto w jego drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości. Ten znaczny kontrakt podkreśla skuteczność naszych rozwiązań w zakresie mobilności elektrycznej w zaspokajaniu potrzeb operatorów transportu publicznego w całej Europie w zakresie dekarbonizacji.

– skomentował Domenico Nucera, prezes jednostki biznesowej autobusów w Grupie Iveco.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *