VOLVO wprowadza na światowe rynki nowy samochód ciężarowy – model przyszłości w portfolio znanego producenta  

VOLVO

Volvo Trucks przedstawiło w ostatnim czasie zupełnie nową platformę do samochodów ciężarowych o dużej ładowności, które sprzedawane są na rynek północnoamerykański. Jednocześnie producent zaprezentował nową gamę pojazdów o dużej ładowności sprzedawane do Europy, Azji, Australii czy Afryki. Nowe energooszczędne modele pojazdów zasilane energią elektryczną oraz paliwami odnawialnymi, mają znacznie zmniejszyć emisję CO2 oraz przybliżyć firmę do celu, jakim jest posiadanie w swojej ofercie gamy produktów o zerowej emisji do 2040 roku.  

Roger Alm prezes Volvo Trucks powiedział w jednym z wywiadów, że jego firma wprowadza na rynek samochodów ciężarowych nowe modele, które staną się punktem odniesienia w zakresie efektywności energetycznej i redukcji CO2 dla całej branży. Gama nowych produktów ma na celu przybliżyć producenta do realizacji celu, jakim jest stworzenie pojazdów o zerowej emisji do 2040 roku.  

Volvo Trucks wypuszcza na rynek północnoamerykański całkiem nową platformę dla samochodów ciężarowych o dużej pojemności, która pozwoli zaoszczędzić nawet 10% zużywanego paliwa, a jednocześnie znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Nowa platforma będzie również podstawą dla kolejnych modeli pojazdów. Wykorzystując nowoczesną technologię w zakresie paliw elektrycznych i odnawialnych, a także wydajnych silników spalinowych, firma ma nadzieję na realizację celu obniżenia emisji spalin do 2040 roku. Pierwszym modelem, który pojawi się na rynku będzie zupełnie nowe Volvo VNL, który zastąpi najlepiej sprzedający się na północnoamerykańskim rynku model. Sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku.  

W Europie, Azji, Australii i Afryce Volvo wprowadza na rynek model o nazwie Volvo FH Aero, które zostało zoptymalizowane pod kątem energooszczędnego transportu ciężkiego. Model ten ma pozwolić obniżyć zużycie energii i emisję CO2 nawet o 5%. Volvo FH dostępne jest z różnymi jednostkami napędowymi, w tym elektryczną, biogazową i wysokoprężną. Nowy model będzie sukcesywnie wprowadzany na rynki w 2024 i 2025 roku a jego sprzedaż ruszy już pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku.  

“Szeroka gama samochodów ciężarowych, które wprowadzamy na rynek, pozwoli naszym klientom na całym świecie na zmniejszenie śladu CO2, bez względu na którym etapie drogi do zrównoważonego rozwoju się znajdują. Poziom podaży zielonej energii różni się w zależności od rynku, dlatego musimy oferować naszym klientom szereg rozwiązań w zakresie dekorbanizacji”, mówi Roger Alm.  

Wprowadzenie na rynek nowych modeli samochodów ciężarowych doskonale odwzorowuję zaangażowanie Volvo Group w dekarbonizację opartą na trzech filarach. W strategii firmy znajdują się zarówno silniki napędzane rozwiązaniami elektrycznymi z akumulatorów, ogniwa paliwowe zasilane wodorem oraz silniki spalinowe zasilane paliwami odnawialnymi. Ta ważna premiera nowych modeli Volvo obejmuje pierwszy model oparty o akumulatorowo-elektryczny układ napędowy. Oferta pojazdów elektrycznych Volvo Trucks zwiększa się z sześciu do ośmiu modeli, tym samym pokrywając dużą część zapotrzebowania na tego typu pojazdy na całym świecie. 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments