Przewóz towarów bez prawa jazdy i licencji – wyniki kontroli na autostradzie A1

Kontrole ITD w lutym

Funkcjonariusze pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wykryli nieprawidłowości podczas kontroli na autostradzie A1. Dwóch mężczyzn kierujących pojazdami miało zatrzymane prawo jazdy i nie posiadali licencji na przewóz towarów.  

W piątek 2 lutego na autostradzie A1, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku dokonali kontroli busa. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze sprawdzili m.in, uprawnienia mężczyzny do kierowania pojazdem oraz do przewozu towarów. Jak się okazało osoba zatrzymana do kontroli straciła prawo jazdy około miesiąc temu. Do dalszych czynności został wezwany patrol policji. Osoba, która zjawiła się po odbiór pojazdu również została poddana dokładnej kontroli. Jak się okazało mężczyzna również nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Obowiązywał go sądowy zakaz wydany na 3 lata.  

W czwartek 1 lutego inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili czynności w okolicy punktu poboru opłat na autostradzie A1. Do kontroli zatrzymano zespół pojazdów. Mężczyzna zatrzymany do kontroli oświadczył, że naczepa nie posiada aktualnych badań technicznych. Okazało się również, że nie posiadał przy sobie wypisu z licencji na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Mężczyzna zawiesił swoją działalność w 2019 roku co potwierdza wpis w CEIDG. Dodatkowo kierujący od ponad roku nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Wobec mężczyzny oraz osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie wyjaśniające.  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments