Przewóz osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji pod kontrolą 

Kontrola przewozu osób

Inspektorzy Zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wraz z jednostkami koszalińskiej policji kontrolę 26 taksówek i samochodów osobowych, świadczących usługę przewozu osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji. W wyniku tych działań zatrzymano jeden dowód rejestracyjny, a wobec trzech osób toczy się postępowanie wyjaśniające.   

W nocy z 19 na 20 stycznia na terenie Koszalina inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie przeprowadzili wraz z policją wzmożone kontrole. Na ich radarze znaleźli się kierowcy taksówek oraz samochodów osobowych świadczący usługi przewozu osób z wykorzystaniem popularnych aplikacji.  

W ciągu jednej nocy przeprowadzono 26 kontroli, w których trakcie weryfikowano uprawnienia do prowadzenia pojazdów, trzeźwość kierowców oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas przeprowadzania czynności, ujawniono w trzech przypadkach naruszenie przepisów transportowych. Najważniejszym z wykroczeń było nieposiadanie wymaganego dokumentu – licencji na przewóz osób, a także badań lekarskich i psychologicznych kierowcy. Inspektorzy wykazali również brak ważnych badań technicznych pojazdu.  

Koszalińscy policjanci dokonali zatrzymania jednego dowodu rejestracyjnego. W trzech przypadkach zostaną wszczęte postępowania administracyjne.  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments