Kierowca bez ważnego zezwolenia złapany przez lubuską ITD

Kontrola ITD 2

Inspektorzy Transportu Drogowego przeprowadzając kontrolę na drodze w województwie lubuskim zidentyfikowali nieprawidłowości w kazachstańskiej ciężarówce. Kierowca wykonywał nią transport międzynarodowy na podstawie nieważnego zezwolenia zagranicznego. Inspektorzy podjęli decyzję o skierowaniu zestawu na wyznaczony parking strzeżony.

Dnia 9 stycznia patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na autostradzie A2 w okolicach Rzepina, kazachstańską ciężarówkę. Kierowca realizował nią międzynarodowy transport towarów z Chin do Belgii. Podczas rutynowej kontroli Inspektorzy odkryli, że w okazanym przez kierowcę zezwoleniu brakowało nazwy i adresu przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę, że prawidłowe wypełnienie zezwolenia jest warunkiem koniecznym do wykonywania transportu po terytorium Polski, patrol Inspekcji Transportu Drogowego skierował zestaw na wyznaczony parking strzeżony.

Kierowca będzie mógł nim odjechać dopiero po wpłaceniu przez firmę kaucji w wysokości 12 000 złotych. Kaucja ta pobierana jest na poczet przewidywanej kary. Ponadto kierowca został ukarany mandatem a wobec przedsiębiorstwa zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *